wymażona sylwetka

Ważne postanowienia w drodze po wymarzoną sylwetkę

wymażona sylwetka

Aby osiągnąć swoje cele odnośnie wymarzonej sylwetki warto jest wdrożyć kilka mocnych postanowień, dzięki którym zobaczysz pierwsze efekty już w niedługim czasie. Warto jest zacząć jak najszybciej, nie odwlekać tego nie wiadomo ile w czasie, gdyż przez to czas płynie, a Ty nadal nic nie robisz.

Przede wszystkim jedz mniej słodyczy, bowiem, pomimo, że zdajemy sobie sprawę z tego, iż nie są one zdrowe, to jednak objadamy się nimi, czasami zupełnie bez opamiętania. Z jednej strony chciałbyś mieć wysportowaną sylwetkę, ale zawsze sięgniesz po batonika czy ciastko. Wbrew pozorom przez cały dzień trochę zbędnych kalorii się z tego tytułu uzbiera. Tak naprawdę nie jest łatwo z nich zrezygnować, niemniej jednak przy odrobinie silnej woli na pewno dasz radę. Jednym z najlepszych rozwiązań na początek jest całkowicie z nich zrezygnować. Wtedy stopniowo nauczysz się kontrolować ilości spożywanych cukrów i zauważysz, że jednak da się wytrzymać bez tortu czy chipsów.

Kolejną ważną sprawą jest wprowadzenie warzyw i owoców do diety. O ile tych drugich powinno być nieco mniej, to warzywa jak najbardziej. Są one dla Ciebie jednymi z najlepszych dostawców witamin i najgorsze, co możesz zrobić, to nie uwzględniać ich w swojej diecie. Nie smakują Ci w naturalnej postaci, to w takim razie poszukaj w sieci jakiś interesujących przepisów jak możesz je przyrządzić w taki sposób, aby Ci smakowały.

Bardzo ważne jest, aby przestrzegać diety i nie uginać się pod ciężarem namawiania znajomych, że przecież w weekend sobie możesz odpuścić. Zobaczysz, że naprawdę sporo Ci to da, jeśli nauczysz się odmawiać. O czym dokładnie mówimy? Załóżmy, że przez cały tydzień udaje Ci się realizować swoje postanowienia i nawyki, ale przychodzi sobota i niedziela, czyli czas relaksu i wtedy niestety pojawia się alkohol, niezdrowe jedzenie. Efekt tego jest taki, że to, co udało Ci się wypracować przez te kilka dni idzie sobie daleko w dal prze rezygnację na te dwa dni. W taki sposób powstaje błędne koło, a ty potem demotywujesz się, ponieważ to, co robisz nie przynosi żadnych efektów, albo są one bardzo małe.

Co jest jeszcze ważne? Otóż najlepiej jest nauczyć się na nowo gotować. Ale nie tradycyjne dania, tylko takie, które będą zdrowe i oczywiście ich smak będzie Ci odpowiadał. Obecnie nie jest niczym specjalnie trudnym znaleźć w sieci wiele interesujących blogów, które poruszają tematykę zdrowej żywności. Znajdziesz również przykładowe diety i przepisy, dzięki którym Twoja sylwetka z dnia na dzień będzie się stopniowo zmieniała.

To wszystko jednak zda się na nic, jeśli rzeczywiście nie będziesz konsekwentny w tym, co robisz. Warto jest się przyłożyć, bowiem dzięki temu w krótkim czasie przyjdą efekty i zobaczysz pozytywne zmiany w Twoim życiu, nie tylko na tle własnego ciała. Sport i dieta wyrobią w Tobie głównie dyscyplinę i zaangażowanie w to, co robisz. Kiedyś będziesz śmiał się z siebie, że obżerałeś się tym wszystkim niezdrowym i nie mogłeś znaleźć motywacji, bo z czasem będzie to czymś prostym.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.