Niegazowana woda zdrowia i urody doda!

czlowiek woda-1

Moda na picie wody panuje na świecie już od kilku lat. Wiele osób nadal jednak żyje w błędnym przekonaniu, że to jedynie głupi trend, który stworzony został po to by napędzać rynek sprzedażowy. Chcę podzielić się właśnie z Tobą moimi spostrzeżeniami i zmianami, jakie zaobserwowałam w organizmie, od kiedy zaczęłam spożywać więcej wody!

Po pierwsze zastanów się dlaczego picie wody miałoby mieć jakieś negatywne działanie na Twój organizm. Przecież składamy się z 90% właśnie z płynów, które tracimy każdego dnia w sporych ilościach, nawet o tym nie wiedząc. W procesie oddychania, czy kiedy się pocimy, z naszego ciała ucieka niezbędna woda, której niedobory musimy jakoś uzupełnić. Oczywiście faktem jest, że nie można przesadzać! Dlaczego? Dlatego, że w sytuacji, gdy pijemy dziennie zbyt dużo wypłukujemy z organizmu cenne składniki takie jak niezbędne do prawidłowego funkcjonowania minerały. W każdej dziedzinie życia należy odnaleźć swój złoty środek i dobrać odpowiednią dla siebie i indywidualnych potrzeb dawkę. Zalecane przez specjalistów spożycie wody dla dorosłego, przeciętnego człowieka, który nie wykonuje większego wysiłku fizycznego i prowadzi raczej siedzący tryb życia to około 2 litrów dziennie. Oczywiście proporcje te zwiększają się w zależności od charakteru naszej pracy czy aktywności stylu życia.

Warto pamiętać, że stan, w którym odczuwasz pragnienie jest niepokojący i oznacza, że Twój organizm już jest odwodniony i wręcz błaga o pomoc. Jak zatem wyrobić w sobie nawyk częstego picia wody? Zawsze, gdy wychodzę z domu, w mojej torebce znajduje się półlitrowa butelka ulubionej niegazowanej wody mineralnej. Zaraz obok łóżka w widocznym miejscu znajduje się następna, tym razem duża butelka, po którą sięgam zawsze rano, po przebudzeniu oraz przed pójściem spać. Uwierzcie mi, że regularne spożywanie płynów sprawiło, że przestałam borykać się z wieloma kłopotami: mam więcej energii do działania, polepszyła mi się koncentracja, a cera wygląda promiennie i zdrowo!

Nie ma sensu kombinować z drogimi zabiegami, wymyślnymi napojami – zwykła woda to klucz do sukcesu!

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.