Nasiona, kiełki i przyprawy odpowiednie przy odchudzaniu

Zrzucanie zbędnych kilogramów powinno być procesem racjonalnym, który odbywa się pod okiem profesjonalnego dietetyka. Aby jednak utrzymać sylwetkę powinieneś odpowiednio się odżywiać i sięgać po starannie wyselekcjonowane produkty. Właśnie dziś pragniemy Ci przedstawić dodatki, które powinieneś włączyć do swojej diety, ponieważ są zdrowe i pozytywnie wpływają na utrzymanie szczupłej sylwetki.

#1 Nasiona szałwii hiszpańskiej

Znane również pod nazwą nasion chia od niedawna robią furorę wśród ludzi zainteresowanych zdrowym odżywianiem. Są niezwykle wielozadaniowe i nadają się jako dodatek lub osobne danie. Nasionka szałwii hiszpańskiej charakteryzują się tym, że po zjedzeniu pęcznieją w żołądku, co wpływa na fakt, że przez dłuższy czas czujemy się syci i nie sięgamy po przekąski.

#2 Pieprz cayenne

Ostre przyprawy pozytywnie wpływają na utrzymanie szczupłej sylwetki ciała, a wszystko dzięki temu, że przyspieszają one procesy metaboliczne. Dzięki ostremu pieprzowi cayenne jesteśmy w stanie jeść i chudnąć, a przecież chyba każdemu właśnie o to chodzi! Jest to jednak opcja jedynie dla ludzi, którzy przepadają za ostrymi przyprawami i nie mają problemów z cerą naczynkową czy trądzikiem różowatym, ponieważ ostre smaki mogą nasilić problem.

#3 Kiełki warzyw

Kiełki brokuła, rzodkiewki czy innych warzyw – tak naprawdę nieważne jest to, po jakie kiełki sięgniemy, ponieważ wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji smakowych. Wszystkie rodzaje kiełków zawierają w sobie moc witamin i minerałów, które pozytywnie wpływają nie tylko na działanie układu trawiennego, ale utrzymanie całego organizmu w symbiozie. Stanowią idealny dodatek do sałatek, dań głównych czy też kanapek.

Jak sam widzisz, jedzenie wcale nie musi kojarzyć się z wieloma kaloriami, które odkładają się w naszym organizmie. Od dziś już wiesz po co możesz sięgać spokojnie, jeśli chcesz utrzymać idealnie szczupłą sylwetkę.