odchudzanie

Jak możesz urozmaicić swój jadłospis na zdrowszy?

Odchudzanie dla wielu osób kojarzy się tylko i wyłącznie z dietą, gdzie wszystko jest mdłe i niezbyt smaczne. Niemniej jednak wcale nie musi tak być i jeśli tylko poświęcisz nieco czasu, to będziesz mógł nauczyć się prostymi sposobami urozmaicać swoją codzienną dietę. Tym samym sprawisz, że będzie ona nie tylko zdrowa, ale przede wszystkim smaczna i będzie Ci się jej chciało przestrzegać.

Na pewno słyszałeś o wyczynach wielu osób, które przez cały tydzień jedzą kurczaka z ryżem, do tego jakieś warzywa i tak w kółko. Oczywiście kurczak jest bardzo dobrym mięsem, ze względu na to, że można go przygotowywać na rozmaite sposoby oraz zawiera sporo białka, niemniej jednak warto rozważyć włączenie do diety również innych mięs. Bardzo dobrze będzie się sprawdzała w tym wypadku również wieprzowina(schab, łopatka czy szynka), wołowina, dziczyzna czy mięso z kaczki lub królika. Jak więc możesz zobaczyć, wybór nie jest mały i można już tutaj sobie zrobić kilka posiłków.

Nie ma się także, co niepotrzebnie obawiać zawartego tłuszczu w mięsach innych niż kurczak, ponieważ w każdej zbilansowanej diecie musisz uwzględniać tłuszcze, wobec czego możesz je jak najbardziej liczyć z takowych źródeł.

Teraz przechodzimy do zamienników ryżu, bowiem tych również jest sporo i warto jest je dorzucić, jako urozmaicenie swojego codziennego jadłospisu. Utarło się, bowiem, że najzdrowszą kontrą dla ziemniaków jest ryż. Prawda jest jednak taka, że ziemniaki ze względu na zawartość węglowodanów oraz szereg innych zdrowych składników mogą być świetnym źródłem energii. Wracając do ryżu, to warto próbować jego rozmaitych odmian, ponieważ nie dzieli się on tylko na biały i brązowy.

Nie możesz też zapominać o kaszach, które także świetnie nadają się do zdrowej diety ze względu na swoje właściwości. Dostępne kasze to: gryczana, jaglana itd. Również makarony powinny jak najbardziej znaleźć się w Twojej diecie, niemniej jednak sięgaj tylko po takie, które zrobione zostały n a bazie mąki nieoczyszczanej.

Spora grupa osób docenia właściwości brokuł, tymczasem mają one bardzo dobry wpływ na ogólny wygląd naszej sylwetki i pomagają zrzucać zbędne kilogramy, oczywiście w połączeniu z innymi czynnikami. Niemniej jednak nie warto z nim przesadzać, ponieważ masz dostęp do szeregu innych warzyw, które również posiadają wiele wartościowych składników odżywczych i pomogą Ci w odchudzaniu. Ważne jest, bowiem, aby stale próbować coraz to nowych rzeczy.

Nie możesz zapominać o owocach, aczkolwiek tutaj należy uważać na te z dużą zawartością cukru. Oczywiście raz na jakiś czas na pewno nie zaszkodzi, niemniej jednak z niektórymi opcjami nie należy przesadzać. Zazwyczaj każdy ogranicza się tylko do standardowego banana czy jabłka, a przecież mamy tyle innych ciekawych owoców do wyboru. Szczególnie warto sięgać po owoce sezonowe.

Jak widzisz, dieta wcale nie musi być dla Ciebie nudna i męcząca. Wystarczy tylko wdrożyć do niej odpowiednie produkty, dzięki którym będziesz miał możliwości komponowania różnych posiłków każdego kolejnego dnia.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.