Dieta oczyszczająca organizm z toksyn

apple-17092_640

Dieta automatycznie kojarzy się ze zrzuceniem zbędnej masy ciała. Tak naprawdę dieta powinna być kojarzona z prawidłowym sposobem odżywiania, który sprawia, że czujemy się lepiej i wyglądamy zdrowo. Jeśli spożywamy niezdrowe produkty, dodatkowo o nieodpowiednich godzinach, możemy doprowadzić do sytuacji, gdzie nasze samopoczucie znacznie się pogorszy.

Niestety po zimie nasz organizm nie czuje się zbyt dobrze. Ciągłe zmęczenie, brak energii do działania, stany depresyjne, ziemisty kolor cery i problemy z koncentracją to tylko kilka negatywnych skutków posiadania w organizmie nadmiaru toksyn. Pomimo, że temat wydaje się dosyć poważny, tak naprawdę w kwestii detoksykacji organizmu należy podjąć zaledwie kilka prostych kroków, które znacznie nam pomogą. Warzywa i owoce od wieków uznawane są za naturalne źródło witamin i potrzebnych organizmowi elementów. Nie naznaczone chemią oraz przetworzeniem są świetną alternatywą dla niezdrowych przekąsek i posiłków. Zazwyczaj zdrowe produkty są przez nas negatywnie kojarzone z okropnym smakiem – jednak nikt nie może powiedzieć, że polskie, soczyste jabłka czy dojrzałe truskawki nie są pyszne.

Ażeby dieta oczyszczająca przyniosła wymierne skutki należy zastosować się do bardzo ważnego zalecenia, mianowicie całkowicie zrezygnować z kawy, mocnej czarnej herbaty oraz napojów gazowanych. Napoje te niestety wypłukują z naszego organizmu pozytywne pierwiastki i nie pozwalają dobrym składnikom na prawidłowe wchłonięcie się. Dodatkowo absolutnie zakazane jest palenie papierosów, które mają nie tylko bardzo negatywny wpływ na nasz wygląd i samopoczucie, ale również stwarzają ogromne ryzyko dla naszego zdrowia. Jeśli chodzi o posiłki, z diety należy wyeliminować białka, tłuszcze zwierzęce oraz produkty przetworzone i jedzenie typu fast food.

Bardzo ważne również jest zastosowanie odpowiednich przypraw. Dla osób, które są zwolennikami słonych potraw, niestety przykra wiadomość – należy absolutnie wyeliminować sól, która wykazuje negatywne skutki dla naszego zdrowia i organizmu. Bardzo ważną przyprawą, która wspomaga właściwości detoksykujące jest chilli pieprz cayenne, który wspomaga procesy metabolizmu.

Pamiętajmy, że orzechy to samo zdrowie i warto zastąpić słodycze, właśnie tą zdrową przekąską. Orzechy włoskie, migdały, orzechy laskowe i orzechy nerkowca pełne są cennych pierwiastków i witamin, które dostarczają nam energii i polepszają stan naszego zdrowia.

Niezwykle istotne jest również spożywanie około 2 litrów płynów dziennie, pamiętając o tym aby nie popijać w trakcie jedzenia. Sprawia to, że procesy trawienne są spowolnione i wchłanianie nie zachodzi w sposób prawidłowy. Szklanka niegazowanej wody na czczo po przebudzeniu powinna stać się naszym rytuałem, a popijanie po posiłkach powinno następować po około 1 godzinie.

Aby dieta oczyszczająca mogła osiągnąć najlepsze rezultaty, powinniśmy stosować ją przez okres minimum 2 tygodni. Nie ma natomiast przeciwwskazań aby stosować ten sposób odżywiania znacznie dłużej i świadomie wprowadzić zdrowe cechy tej diety do codziennych posiłków.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.