budowanie sylwetki

Białko, – jaką odżywkę wybrać, żeby się nie zawieść?

Odżywki białkowe są najczęściej stosowanymi suplementami, które znacząco wpływają na dietę i budowanie zdrowej i czystej masy mięśniowej. Wiele osób nie wyobraża sobie swojej diety bez odzywki, niemniej jednak czy rzeczywiście bez białka nie dałoby się zbudować masy mięśniowej i czy faktycznie jest to tak „magiczny” suplement jak jest postrzegany przez wiele osób.

Zanim jednak wpadniesz w ten szał wybierania najlepszej odżywki musisz coś wiedzieć. Otóż w rzeczywistości białko w małym stopniu przyczyni się do rozbudowania masy mięśniowej i ogólne muskulatury Twojego ciała, o ile nie będziesz przestrzegał kilku ważnych czynników. Przede wszystkim pierwsze skrzypce będzie grała tutaj odpowiednia dieta i białko, które będziesz dostarczał wraz z nią. Musisz pamiętać o tym, że jeśli jesteś w stanie dostarczyć odpowiednią ilość białka z posiłkami, to nie ma sensu korzystać z białka. Oczywiście zapewne już widziałeś mnóstwo reklam znanych producentów, którzy zręcznie wykorzystują fakt, iż mięśnie zbudowane są z białek i zewsząd atakują nas rozmaitymi opcjami białek.

 

Nie możemy jednak powiedzieć, że odżywki białkowe nie mają sensu, ponieważ jak najbardziej tak. Jednakże muszą tutaj być zachowane pewne warunki, żeby to wszystko miało jakikolwiek sens. Między innymi musisz zachować odpowiednią dietę i ćwiczenia, gdyż to właśnie te dwa elementy będą stymulowały mięśnie do rozwoju.

Fenomen odżywek białkowych polega przede wszystkim na proponowanej przez nie wygodzie. Nie ma, bowiem problemu żeby stosować ich w posiłku przed lub po treningowym, czy też dodawać do różnych dań. Niemniej jednak teraz przejdźmy do jednej z najważniejszych spraw, czyli wyboru najlepszej odżywki dla Ciebie, ponieważ jest tego całkiem sporo na rynku i początkujący może się pogubić.

Przede wszystkim zawsze powinieneś sięgać po odżywki, których skład opiera się na białkach pochodzenia zwierzęcego. Jeśli chodzi o takie, które bazują na białkach roślinnych, to generalnie nie są szczególnie polecane i w testach widać, że są nieco gorsze. Warto, więc zawsze badać skład danego produktu, który nas zainteresował, ponieważ mimo dobrej reklamy może on być niskiej, jakości. Jak wygląda ogólny podział?

Otóż mamy choćby białka jajeczne, które mogą być świetnym wyborem dla osób uczulonych na produkty zawierających kazeinę czy mleko. Niemniej jednak preparatów tego typu jest niewiele i zdecydowanie szersze grono mamy białek serwatkowych.

Białka serwatkowe są przede wszystkim lekkostrawne i charakteryzują się szybkim wchłanianiem. Ogólny aminogram również nie budzi żadnych zastrzeżeń. Nie są zbyt przyjazne dla osób, które nie tolerują laktozy.

Podsumowując. Pamiętaj o tym, że zakup odżywki białkowej wcale nie musi dla Ciebie oznaczać natychmiastowych efektów, bowiem na te składa się wiele innych ważnych aspektów, takich jak dieta i dobrze ułożony plan treningowy, którymi koniecznie powinieneś się bliżej zainteresować. Wtedy na pewno docenisz dobrodziejstwo białka w proszku, bowiem daje ono wielu przypadkach naprawdę ciekawe rezultaty.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.