ekologia

Bądź dobry dla matki ziemi, czyli kilka słów o ekologii

Planetę mamy tylko jedną i powinniśmy o nią dbać. Tak, jak nie śmiecimy w swoim mieszkaniu czy nie jemy produktów najgorszej jakości, które są już przeterminowane, tak również powinniśmy zadbać o środowisko, w którym żyjemy. Niestety wciąż wiele osób nie ma odpowiedniego poszanowania dla ziemi, która niestety z roku na rok staje się coraz bardziej zaśmiecona i wciąż w gorszym stanie.

ekologia
ekologia

Coraz to nowe gatunki zwierząt giną, a rośliny nie chcą rozwijać się w zanieczyszczonej chemikaliami glebie. Musimy uświadomić sobie, że nasz świat to mieszkanie tylko dla wszystkich ludzi. Korzystajmy z niego w sposób kulturalny i pozostawiajmy porządek dla innych oraz przede wszystkim dla siebie i swoich potomków.

Ekologia to nauka, która skupia się na tym jak funkcjonuje przyroda, a w niej człowiek. Na całe szczęście z roku na rok temat ten staje się coraz bardziej popularny. W szkołach od kilkunastu lat już wprowadzone są przedmioty, które uczą o ekologii i funkcjonowaniu przyrody. Powstają również organizacje, które uświadamiają nie tylko najmłodszym, ale również i starszym jak ważne jest życie w symbiozie człowieka i środowiska naturalnego.

Coraz więcej firm odchodzi od niechlubnych działań, takich jak testowanie produktów na zwierzętach, ponieważ praktyki takie spotkały się z silnym i negatywnym odzewem konsumentów. Ludzie stwierdzili, że nie chcą używać produktów, które powstały przy cierpieniu innych istot żyjących. Podobnie jest z różnego rodzaju sprayami i aerozolami, które zostają sukcesywnie wycofywane z rynku już od wielu lat. Badania naukowców dowiodły, że takie substancje uszkadzają warstwę ozonową naszej planety, co przyczynia się do powstawania dziury ozonowej, przez którą przepuszczane są szkodliwe dla nas substancje takie jak zwiększone promieniowanie UVA i UVB. Również przemysłu spożywczego nie ominął pozytywny trend na ekologiczne produkowanie wyrobów. Starej generacji torby reklamowe i siatki, które wytwarzane były z chemicznych i niezdrowych tworzyw sztucznych zastąpione zostały przez polimery biodegradowalne (firma produkująca reklamówki biodegradowalne). Materiały takie wykazują tendencję do naturalnego rozkładania się po wyznaczonym konkretnym czasie. Dlaczego takie reklamówki są dobre dla środowiska? Przede wszystkim dlatego, że nie wydzielają one toksyn do gleby. Wszystko to sprawia, że rośliny i zwierzęta nie wchłaniają szkodliwych substancji do swojego organizmu lub struktury. Bardzo ważne jest, jeśli wybieramy torby foliowe, aby były one wykonane właśnie z materiałów biowchłanialnych. Takie produkty są niewiele droższe od tych starszej generacji natomiast ich wybór przez nas sprawia, że stajemy się mądrymi konsumentami.

Pamiętajmy, że taki wybór nie jest dla nas wielkim poświęceniem, a dzięki niemu możemy przekonać innych do lepszego postępowania i przyczynić się do polepszenia kondycji środowiska naturalnego, w którym wszyscy żyjemy!

Autor wpisu: emGRAF – ekologiczne torby reklamowe z nadrukiem!

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.